Zac Taylor ir amerikāņu futbola treneris un bijušais ceturtdaļfināla spēlētājs, kurš ir pašreizējais Nacionālās futbola līgas (NFL) Sinsinati Bengals galvenais treneris.
Sportisti

Zaks Teilors ir amerikāņu futbola treneris un bijušais ceturtdaļfināla spēlētājs, kurš ir pašreizējais Nacionālās futbola līgas (NFL) Sinsinati Bengals galvenais treneris. Iepriekš viņš kalpoja kā Maiami delfīnu ceturtdaļfināla treneris un pagaidu uzbrūkošais koordinators Džo Filbina vadībā un Losandželosas aunu plašā saņēmēja trenera palīgs Šona Makveja vadībā. Kā koledžas treneris viņš strādāja Teksasas A&M universitātē pie tēvamātes un bijušā galvenā trenera Maika Šermana un Sinsinati universitātē pie Tomija Tubervila. Spēlētāja karjeras laikā viņš uzstādīja rekordus Normana vidusskolā un, neskatoties uz savainojumiem un transfēriem, nospēlēja divas veiksmīgas sezonas ar Nebraska Cornhuskers, kuras kulminācija bija viņu parādīšanās 2006. gada Big 12 čempionāta spēlē. Viņš iepriekš bija spēlējis vienu sezonu Wake Forest Demon Deacons un bija noslēdzis izlašu sezonu, spēlējot Butler CC Grizzlies. Viņu parakstīja arī NFL Tampa līča Buccaneers un Kanādas Futbola līgas (CFL) Vinipegas zilie bumbvedēji, taču nekad nav spēlējis komandu labā.

Tops

Koledžas karjera

Neskatoties uz izcilo karjeru Normana vidusskolā, Zac Taylor savā vecākajā gadā cieta nopietnus savainojumus, kas pēc 2002. gada absolvēšanas nopietni ierobežoja viņa koleģiālo iespēju. Kad viņam neizdevās iekļūt pat Oklahomas Sooners dzimtajā pilsētā, viņš izvēlējās Wake Forest Dēmons Diakoni un reddirted tajā gadā.

Spēlējot rezerves pozīcijā nākamajā gadā, viņš varēja nokārtot tikai vienu piespēli, pirms viņš tika pārcelts uz Butlera kopienas koledžu Kanzasā, kur viņam bija 2004. gada sezona. Viņš reģistrēja 29 piezemējumus un nobrauca gandrīz 3000 jardu, bet veda Butleru uz NJCAA nacionālā čempionāta spēli, par kuru viņš nopelnīja otrās komandas NJCAA All-American apbalvojumus.

Viņš pievienojās Nebraska Cornhuskers vēlā laikā no 2004. līdz 2005. gada sezonai un aizpildīja tik ļoti nepieciešamo ceturtdaļnieka pozīciju jaunieceltā trenera Bila Kallahana Rietumu krasta uzbrukuma stratēģijā. Pēc aptuvenā sākuma, lai pabeigtu 399 jardus no 39 piespēlēm ar piezemējumu savās pirmajās trīs spēlēs, viņš veica skolas rekordu - 36 piespēles 431 jardiem ar diviem pieskārieniem ceturtajā.

Viņš turpināja veiksmīgu skrējienu ar 392 jardu metienu, iegūstot uzvaru 30–3 pret Kolorado, un skolas rekordu - 3 piezemēšanās piespēles, iegūstot 32–28 uzvaru pret Mičiganas Wolverines. Savā pirmajā sezonā Nebraskā viņš pārspēja skolas rekordu, reģistrējot caurlaides 2665 jardos un izpildot 55,1% no viņa piespēlēm.

Viņam bija labāks sākums 2006. gadā, viņš pabeidza 22 no 33 piespēlēm 287 jardos ar 3 pieskārieniem un vienu pārtveršanu sezonas atklātājā, kā arī otrajā spēlē sasniedza karjeras labākos četrus pieskārienus. Ar 2789 jardu piespēlēm un 24 pieskārieniem viņš noveda Huskers uz 2006. gada Lielā 12 čempionāta spēli ar 9-3 rekordu un tika nosaukts par “Gada lielo 12 aizskarošo spēlētāju”.

Profesionālā karjera

Zac Taylor, kurš nebija atsaukts 2007. gada NFL draftā, parakstījās Tampa Bay Buccaneers kā bezmaksas aģents, bet pirmssezonas apmācības laikā viņu atņēma no viņu saraksta. Pēc tam viņš parakstījās CFL Vinipegas zilajos bumbvedējos kā viņu ceturtais ceturtdaļfināls, taču nespēlēja nevienā spēlē, kas lika viņam pārorientēties no spēles uz treneri.

Koučinga karjera

Zaka Teilora trenera karjera sākās Teksasas A&M universitātē 2008. gada sezonā kā viņa vīramātes galvenā trenera Maika Šermana palīgam, kurš izdarīja izņēmumu no viņa noteikuma nedarboties ar ģimeni. Viņš bija Aggies saspringto galu treneris un absolventa asistents līdz 2011. gada sezonas beigām, pēc kura Šermans tika atlaists komandas sliktā snieguma dēļ.

2012. gada sezonā viņš tika parakstīts par ceturtdaļfināla trenera palīgu pie jaunā galvenā trenera Džo Filbina Maiami delfīniem, kur viņa tēvamāte pievienojās arī kā uzbrūkošais koordinators. Sezonas beigās viņš tika paaugstināts par ceturtdaļnācēju treneri un īsi sāka darboties kā pagaidu aizskarošais koordinators, sākot ar 2015. gada 30. novembri, par kuru viņš izpelnījās pagaidu trenera Dan Kempbela uzslavas.

Maiami “Dolphins Quarterback” menedžeris Raiens Tannehils, kurš sagrāva vairākus NFL rekordus karjeras pirmajos četros gados, ieteica treneri Tomiju Tubervilu, ko izteica “Dolphins” ofensīvas līnijas treneris Džims Tērners. 2016. gada sezonā viņš tika nolīgts par Sinsinati Bearcats universitātes uzbrūkošo koordinatoru, kur galvenais treneris bija Tubervilla.

Viņš no koledžu futbola atgriezās NFL viena gada laikā, šoreiz kā Losandželosas aunu galvenā trenera palīgs galvenā trenera Šona Makvija vadībā. Viņš palīdzēja Rams klinčā viņu pirmajam NFC West titulam kopš 2003. gada un tika paaugstināts par ceturtdaļnācēju treneri 2018. gadā.

Lai arī kādu laiku par to klīda baumas, viņš tika nosaukts par Sinsinati Bengals galveno treneri 2019. gada 4. februārī pēc sezonas beigām pēc viņu Super Bowl zaudējuma. Sākot ar 21-20 zaudējumiem Sietlas Seahawks debijas laikā, viņš piedzīvoja sliktāko sezonas sākumu franšīzes vēsturē ar 11 kompensācijas zaudējumiem.

Sezonas 13. nedēļā viņš reģistrēja pirmo uzvaru bengāļiem pret Ņujorkas Jets ar 22-6 un 17. nedēļā reģistrēja uzvaru 33-23 pār Klīvlendas Browns. Viņš sezonu noslēdza, panākot sliktāko franšīzes rekordu. Gada 14–14 un nodrošināja pirmo vispārējo izvēli gaidāmajā 2020. gada NFL projektā.

Viņa drausmīgais pirmās sezonas rekords ar divām uzvarām bija radījis bažas par viņa nākotni ar Bengals, bet pirms sezonas beigām tika ziņots, ka viņš, iespējams, tiks saglabāts neatkarīgi no komandas snieguma. Interesanti, ka viņš tika uzslavēts par viņa centību un apņēmību vairākiem veterāniem, ieskaitot septiņkārtīgo Pro Bowler A.J. Zaļš, stūra sitiens Dre Kirkpatrick un skrienošais Džovani Bernards.

Ģimene un personīgā dzīve

Zaka Teilore Nebraskas universitātē, kur viņš spēlēja futbola komandas labā, satika Sāru Šermanu, bijušā Grīnbejas Packers galvenā trenera Maika Šermana meitu, un viņa realizēja maģistra programmu. Viņi apprecējās 2008. gadā pēc vairāku gadu iepazīšanās, un viņiem ir kopā četri bērni: Brūka, Lūks, Emma Klēra un Milija.