Bens Rētlisbergers ir amerikāņu futbola izlases aizsargs, kurš parakstīts Nacionālās futbola līgas (NFL) Pitsburgas "Steelers" spēlētājiem.
Sportisti

Bens Rētlisbergers ir amerikāņu futbola izlases aizsargs, kurš parakstīts Nacionālās futbola līgas (NFL) Pitsburgas "Steelers". Viņš sāka spēlēt futbolu Findlijas vidusskolā, pēc tam turpināja Maiami universitātē. NFL vēsturē viņš kļuva par jaunāko Super Bowl uzvarējušo ceturtdaļfinālu un ir bijis viens no efektīvākajiem garāmgājējiem. Apbalvots ar AP NFL gada apvainojošā jaunekļa balvu un pieckārtēju Pro Bowl laureātu, viņš vispirms pieauga pie slavas pēc tam, kad jaunajā vecumā viņš vadīja Steelers līdz 21-10 uzvarai pret Sietlas Seahawks Super Bowl XL. 23. Viņš arī noveda Steelers uz otro Super Bowl titulu drīz pēc tam. Pašlaik viņš ieņem 9. vietu visu laiku NFL garāmgājēju vērtējumā un ieņem ceturto augstāko karjeras uzvarētāju procentu. Bens apbrīno bijušo futbola ceturtdaļfinālu Džonu Elveju, un viņa godā nēsā 7. nr. Viņu iesauca Big Ben, jo viņam ir liels būvēts, kas ir neparasts priekškambaru spēlē. Papildus futbolam viņš ir izveidojis fondu, lai atbalstītu policijas un ugunsdzēsības dienestus ASV un uzlabotu Ohaio un Pitsburgas iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Viņš nesen teica, ka veltīs laiku, lai novērtētu visus savas dzīves aspektus, piemēram, veselību, ģimeni un karjeru.

Karjera

Bens Rēdlibergers 2004. gada 4. augustā parakstīja savu pirmo līgumu ar Pitsburgas Steelers uz sešiem gadiem. Viņš noveda Steelers līdz 14-1 rekordam un parādījās AFC čempionāta spēlē savā pirmajā sezonā. Viņu sauca par Gada jauniesācēju.

Otrajā sezonā viņš palīdzēja Steelers uzvarēt 2005. gada Super Bowl, kļūstot par jaunāko ceturtdaļfinālu, kurš ieguva Super Bowl gredzenu. 2006. gada 5. februārī viņš spēlēja savu pirmo pirmssezonas NFL spēli un nopelnīja nenotveramo “Viens priekš īkšķa!”

Viņam bija pirmā lielā spēle sezonā 6. nedēļā pret Kanzassitijas "Chiefs". Viņš ieguva 16 no 19 piespēlēm par 238 jardiem. Viņš guva panākumus arī 7. nedēļā, kad bija 16 no 22 237 jardiem un trīs piezemēšanās. 2006. gadā viņa karjera bija 3513 jardi.

2007. gadā viņš sasniedza savu pirmo karjeru četru pieskārienu spēlē pēc tam, kad viņš vadīja Steelers pieveikt Klīvlendas Browns 34-7. Viņš turpināja ar savu izcilo sniegumu gan pret Bufalo rēķiniem, gan Sanfrancisko 49ers.

9. nedēļā viņš sasniedza karjerā visaugstāko piecu piezemējumu pret Baltimoras Ravensu, un visi pieci tika mesti pirmajā puslaikā, kas viņu padarīja par vienu no vienīgajiem diviem 2007. gada ceturtdaļas neveiksmēm, lai sasniegtu šādu varoņdarbu.

12. nedēļā pret Maiami Dolphins viņš uzstādīja jaunu rekordu, jo izpildīja 85,7% no viņa piespēlēm (18-21). 15. nedēļā viņš pārspēja komandas vienas sezonas piezemēšanās caurlaides rekordu pret Džeksonvilas Jaguars.

2007. gada sezonā viņa 32 pieskārienu piespēles ieņēma trešo vietu NFL, bet viņa 104,1 piespēles reitings bija otrais. Viņš arī izveidoja Steelers vienas sezonas rekordu ar 32 piespēlēm. Viņš arī trešo reizi savās piecās NFL sezonās ieguva AFC Ziemeļu divīzijas titulu.

Super Bowl XLIII izstādē Bens noveda Steelers uz dažām dramatiskām uzvarām Super Bowl vēsturē pret Arizonas kardināliem. Divos aizskarošos braucienos viņš septiņos no astoņiem mēģinājumiem izturēja 122 jardus. Viņi panāca 10-0 un puslaika pārtraukumā devās līdz 17-7. Kopumā viņš finišēja 21 no 30 no 256 jardiem, viena piezemēšanās un viena INT. Steelers uzvarēja sestajā Lombardi trofejā. Viņš ir viens no tikai diviem aktīvajiem NFL spēlētājiem, kuri izcīnījuši vairākus Super Bowl titulus.

Lai gan viņš 2009. gada izslēgšanas spēlēs nebija daudz sasniedzis, tomēr viņš karjeras kāpumus uzstādīja, mēģinot nokārtot piespēles, pabeigtības procentus un nobraukt pagalmus. Viņš pārspēja Steelers vienas sezonas rekordus ar 4328 jardiem, 337 izpildījumiem un 66% nobeiguma procentiem.

Viņš 2010. gada sezonā debitēja 17. oktobrī pret Klīvlendu Brūsu. Viņš iemeta trīs rezultatīvas piespēles, uzvarot ar 28-10. 5. decembrī viņš spēlēja pret “Ravens”, neskatoties uz labo lūzumu un salauzto degunu, kā arī deva deviņu jardu piezemēšanās caurlaidi. Steelers guva uzvaru 13-10 un ieguva kontroli pār AFC Ziemeļu nodaļu. 2010. gada decembrī viņš tika izraudzīts par “Galvenās balvas” uzvarētāju.

2011. gada 2. janvārī Steelers izcīnīja savu trešās divīzijas titulu ar 41-9 uzvaru pār Cleveland Browns. Bens izpildīja 15 no 22 piespēlēm 280 jardos un divus piezemējumus. Viņš kļuva par nedēļas AFC ofensīvo spēlētāju.

2012. gadā viņš uzstādīja jaunu Steelers rekordu garāmbraucošajām jardām ar 29 844 jardiem. Viņš 13 spēlēs iemeta 3265 jardus, un Steelers sezonu noslēdza ar rezultātu 8-8.

2013. gadā viņš iemeta 4261 jardus un 28 pieskārienus, un Steelers sezonu noslēdza ar 8-8 rekordu.

2014. gada sezonā viņš pārspēja savas karjeras augsto līmeni pagalmos ar 4 952, pabeidz ar 408, mēģinājumiem ar 608 un pabeigšanas procentos ar 67,1%. Viņš arī sasniedza savu karjeras augsto līmeni, dodoties garām piezemējumiem, iegūstot 32. punktu. Ar 11-5 rekordu Steelers finišēja pirmais AFC ziemeļos.

2015. gada martā viņš pagarināja līgumu ar Steelers uz pieciem gadiem. Sezonā Steelers finišēja otrajā vietā AFC North. Bens tika ierindots 21. vietā 2016. gada NFL labāko 100 spēlētāju sarakstā.

2016. gadā viņš bija nodrošinājis 300 pagalmu gaitas izrādes ar deviņiem pieskārieniem virsniekiem un lidmašīnām. Bet nākamajā nedēļā Maiami viņš guva ceļgala traumu un veica operāciju. Viņš tika ierindots 22. vietā NFL 2017. gada labāko 100 spēlētāju sarakstā.

Balvas un sasniegumi

Bens Rētlisbergers bija MAC gada uzbrucējs 2003. gadā, bet NFL gada jaunsargs - 2004. gadā.

Viņš divreiz uzvarēja Super Bowl čempionātā un piecas reizes Pro Bowl - 2007., 2011. un 2014. – 2016. Viņš bija NFL garāmgājēju parks 2014. gadā.