Metjū Raiens ir amerikāņu futbolists, kurš spēlē Atlanta Falcons
Sportisti

Metjū Tomass Raiens, pazīstams arī ar segvārdu “Matty Ice”, ir amerikāņu futbola izlases aizsargs, kurš spēlē Nacionālās futbola līgas Atlanta Falcons. Viņš savulaik spēlēja Bostonas koledžā, kur noveda komandu līdz trim uzvarām pēc kārtas. Savas kolēģu karjeras laikā viņš tika nosaukts par “spēles MVP” 2005. gada MPC Computers Bowl. 2008. gada NFL drafta laikā viņš tika izraudzīts kā trešais Atlanta Falcons izlases dalībnieks. Viņš debijas sezonā uzstājās diezgan labi un nopelnīja tādus apbalvojumus kā “NFL gada jauniesaucamais”. Karjeras laikā viņš ir pierādījis sevi kā ļoti efektīvu spēlētāju. 2015. gadā viņš bija 77. pozīcijā “NFL labāko 100 spēlētāju” sarakstā. Nākamajā gadā viņš tika nosaukts par '' NFL gada aizvainojošo spēlētāju '', kā arī '' NFL visvērtīgākais spēlētājs ''. Nesen viņš kļuva par visapmaksātāko spēlētāju NFL vēsturē un pirmo spēlētāju, kurš nopelnīja vismaz 30 USD. miljonu gadā pēc 150 miljonu dolāru piecu gadu pagarināšanas līguma parakstīšanas ar Falcons. Papildus futbolam viņš ir arī dedzīgs golfa spēlētājs. Viņš ir piedalījies tādos turnīros kā American Century Golf Classic.

Tops

Koleģiāla karjera

Metjū Raiens sāka apmeklēt Bostonas koledžu 2003. gadā, un viņš debitēja koledžas futbola komandā 2004. gada oktobrī. Savā pirmajā spēlē pret UMass Minutemen viņš pabeidza divas piespēles sešpadsmit jardiem. Tajā pašā gadā viņš tika apbalvots ar pirmkursnieku vīriešu stipendiātu sportistu. No 2005. līdz 2007. gadam viņš vadīja koledžas komandu līdz trim uzvarām pēc kārtas bļodā.

Koledžas karjeras laikā viņš ieguva vairākus apbalvojumus, piemēram, Manning Award un Johnny Unitas Golden Arm Award, kā arī tika nosaukts par MPC Computers Bowl vērtīgāko spēlētāju.

Profesionālā karjera

2008. gada NFL drafta laikā Matantu Raienu kā trešo kopējo spēlētāju draftēja Atlanta Falcons. Viņš parakstīja sešu gadu līgumu par 72 miljoniem dolāru. Tas viņu padarīja par ceturto visaugstāko apmaksātāko spēlētāju NFL. Aptuveni tajā pašā laikā viņš arī parakstīja līgumu ar Nike un AirTran par viņu produktu apstiprināšanu.

2008. gadā viņš tika nosaukts par starta ceturtdaļfinālu sezonas atklāšanas spēlei pret Detroitas Lions. Viņš kļuva par pirmo iesācēju, kurš sāka spēlēt Falcons sezonā kopš 2001. gada. Viņš labi darbojās šajā spēlē un pabeidza savu pirmo NFL piespēli Maikla Dženkinsa 62 jardu piezemēšanai. Tas viņam ļāva kļūt par pirmo ceturtdaļfināla spēlētāju, kurš aizkustināja savu pirmo karjeras piespēli NFL kopš Maikla Bišopa 2000. gadā.

Viņa sniegums uzlabojās nākamo nedēļu laikā un viņš pabeidza tolaik garāko piezemēšanās piespēli karjerā, kas 70 jardiem bija līdz Rodijam Vaitam mačā pret Kanzasas pilsētas priekšnieku. Nākamajā nedēļā viņš pabeidza caurlaides sešiem dažādiem spēlētājiem. Viņš iemeta 194 jardus un divus pieskārienus mačā pret Green Bay Bay Packers. Oktobrī viņš tika pagodināts kā mēneša NFC jauniesaucamais, kļūstot par pirmo spēlētāju Falcons franšīzes vēsturē, kuram piešķirts šis gods.

Viņš sezonu noslēdza ar vairāk nekā 3000 garāmgājēju jardiem, kļūstot par pirmo Falcons jauniesaucamo ceturtdaļfinālu vēsturē, kurš guvis šo rekordu. Viņš tika nosaukts par AP NFL gada jauniesaucamo spēlētāju un All-Rookie komandai 2008. gada sezonā. Sakarā ar sniegumu, komandas biedri viņu sezonas beigās nobalsoja par “Uzbrukuma kapteini”.

2009. gada sezonā viņš guva traumu un bija jāizlaiž dažas spēles. Neskatoties uz to, viņam izdevās pabeigt sezonu ar 2916 jardiem ar 22 piezemējumiem, 14 pārtverumiem un ceturtdaļfināla reitingu 80,9. Nākamajā sezonā viņš turpināja izcili spēlēt un tika nosaukts par 52. labāko spēlētāju līgā NFL gada labāko 100 spēlētāju sarakstā. Viņš tika uzaicināts arī uz 2011. gada Pro Bowl.

Tā kā viņa karjera attīstījās, viņš pierādīja sevi kā vienu no labākajiem NFL spēlētājiem. Viņš tika nosaukts par Pro Bowl 2012. gada sezonā. Viņš tika nosaukts arī “2013. gada NFL 100 labāko spēlētāju” sarakstā. 2013. gada sezonā viņš izturēja 455 jardus un viņam bija 26 piezemējumi un 17 pārtverjumi. Viņš ieguva savu karjeras otro augstāko ceturtdaļfināla reitingu 2014. gada sezonā. Viņš iemeta 4694 jardus un 28 piezemējumus un 14 pārtverjumus.

Viņš turpināja labi spēlēt arī 2015. gada sezonā, lai gan viņa komanda nespēja iekļūt izslēgšanas spēlēs. Sezonu viņš pabeidza ar 21 piespēli un 16 pārtveršanām. 2016. gada sezona Ryanam izrādījās ļoti nozīmīga, jo viņš sasniedza karjeras augsto līmeni - 4944 jardi un 38 piezemējumus ar septiņiem pārtraukumiem. Lai arī piekūni sasniedza Super Bowl, viņus pārspēja Jaunanglijas patrioti 28-34.

Par savu sniegumu Raiens tika nosaukts par NFL gada vērtīgāko spēlētāju, kā arī par 2016. gada NFL aizvainojošo spēlētāju. Viņš arī ieguva Bert Bell balvu. Viņa pārsteidzošais sniegums turpinājās arī nākamajā sezonā un viņš tika nosaukts NFL 2017. gada labāko 100 spēlētāju sarakstā.

2018. gadā viņš parakstīja piecu gadu pagarināšanas līgumu ar Falcons par 150 miljoniem USD. Tas viņu padarīja par visvairāk apmaksātu NFL spēlētāju vēsturē.

Personīgajā dzīvē

Metjū Raiens ir precējies ar sievieti vārdā Sāra. Viņa dzemdēja dēlus dvīņus Maršalu un Džonu (Džoniju) 2018. gada 8. aprīlī.

Izņemot futbolu, viņš ir arī dedzīgs golfa spēlētājs un piedalās tādos golfa turnīros kā American Century Celebrity Golf Classic.