Kriss Veinks ir amerikāņu futbola treneris un bijušais futbola un beisbola spēlētājs
Sportisti

Kristofers Jons Veinks ir amerikāņu futbola treneris un bijušais futbola un beisbola spēlētājs. Viņš profesionāli spēlēja Nacionālajā futbola līgā (NFL) un lielāko savas karjeras daļu bija saistīts ar Karolīnas Panthers. Vienu sezonu viņš spēlēja arī ar Sanfrancisko 49ers. Pašlaik viņš ir aizvainojošs analītiķis Alabamas Universitātes treneru kolektīvā. Pirms pievienošanās Alabamas Universitātei viņš bija kalpojis par NFL Losandželosas aunu spēlētāju ceturtdaļu atzinušo treneri. Daudzveidīgs sportisks personība, sešus gadus viņš spēlēja Toronto Blue Jays mazās līgas beisbola komandā, pirms viņš 1997. gadā apmeklēja Floridas universitāti, saņemot stipendiju, un Floridas štata Seminoles futbola komandai pievienojās kā ceturtdaļfināls, neskatoties uz to, ka bija Maiami Hurricanes līdzjutējs. . Viņš vadīja komandu uz 1999. gada nacionālo čempionātu. Labākais savas komandas spēlētājs ieguva Floridas štata Heismana trofeju, kā arī tika pagodināts ar Deivija O’Braiena balvu un Džonija Unitas balvu. Viņš bija Carolina Panthers rezerves rezerves spēlētājs, līdz viņš tika atbrīvots 2006. gadā. Viņš beidzot izstājās no NFL 2007. gadā.

Karjera

Kriss Veinks pieņēma stipendiju, lai iestātos Floridas štata universitātē 1997. gadā un pievienojās Floridas štata Seminoles futbola komandai kā ceturtdaļnieks. 1998. gadā viņš noveda komandu līdz 9–1 rekordam un pretendēja uz 2. vietu nacionālajā reitingā. Tomēr kakla savainojums Virdžīnijas spēles laikā pirms sezonas beigām piespieda viņu atpūsties līdz sezonas beigām.

1999. gadā, kad viņš bija junioru sezonā, viņš vadīja seminārus - pēc tam ierindojās 1. vietā - skolas pirmajā nacionālajā čempionātā, kur viņi pieveica Maiklu Viku un Virdžīnijas Tech Hokies 46-29.

2000. gadā, kad viņš bija vecākais, viņš meta vairāk nekā 4000 jardus semināriem un ieguva Heisman trofeju par labāko koledžas futbolistu.

Pēc tam viņš vadīja Seminārus uz apelsīnu bļodu uz trešo BCS Nacionālā čempionāta spēli, kur viņi ar 13-2 zaudēja Oklahomas Sooners. Floridas štata universitātes karjeru viņš noslēdza ar 32-3 rekordu. Viņam ir arī vairāki universitātes rekordi, piemēram, lielākā daļa garāmgājēju jahtu karjerā un lielākā karjeras piezemēšanās caurlaide.

2001. gadā viņa krekls tika atvaļināts, padarot viņu par septīto Seminole un otro ceturtdaļnieku, lai sasniegtu šādu godu. Viņš bija divreiz ACC All-Academic Team atlase.

2001. gadā Karolīnas Panthers viņu draftēja ar ceturtās kārtas izvēli. Kriss un “Panthers” sezonu atklāja ar uzvaru, bet pēc tam zaudēja 15 spēles pēc kārtas. Sliktais rekords lika viņu trenerim Džordžam Seifertam atlaist. Veins sezonu noslēdza ar vidēji 36 piespēles mēģinājumiem vienā spēlē.

Kriss vēl piecus gadus spēlēja ar “Panthers” kā rezerves kopiju. 2005. gada oktobrī viņš nomainīja starteri Džeiku Delhomme (kurš tika ievainots) pret Detroitas Lions un deva Panthers 21-20 uzvaru pār Lions.

2006. gada 10. decembrī spēlē pret Ņujorkas milžiem viņš iemeta 423 jardus, kas kļuva par vienas spēles komandas rekordu, kurš piecus gadus palika nepārspēts. Nākamās divas spēles viņš sāka pret Pitsburgas "Steelers" un "Atlanta Falcons" un izcīnīja spēli pret "Atlanta", kas bija viņa otrā uzvara kā NFL startam. Tomēr Panthers bija zaudējis 17 uzsāktās spēles - 15 2001. gadā un divas 2006. gadā.

Viņš atstāja Panthers, lai parakstītos ar Sanfrancisko 49ers 2007. gada 12. decembrī. Viņš vienu sezonu spēlēja Sanfrancisko 49ers. Viņš sāka 2007. gada sezonas pēdējo spēli, piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 20-7 Klīvlendai Brūsai. Viņu nenodarbināja 49ers 2008. gada sezonā.

Pēc aiziešanas pensijā Kriss Veinks ar ģimeni apmetās Ostinā, Teksasā, un strādāja par Triton Financial mārketinga un pasākumu plānošanas viceprezidentu.

2010. gadā viņš kļuva par IMG Madden Futbola akadēmijas direktoru Bradentonā, Floridā, kura piedāvā futbola treniņu programmas. NFL lokauta laikā 2011. gadā viņš strādāja nepilnu darba laiku ar Karolīnas Panthers galveno spēlētāju Kamu Ņūtonu.

2015. gada februārī viņš tika pieņemts darbā par Sentluisas aunu ceturtdaļfināla treneri. Viņš izbeidza darba attiecības ar Auniem 2017. gada janvārī, un viņa vietā stājās Gregs Olsons. 2017. gada martā viņš pievienojās Alabamas Universitātes koučinga personālam kā aizvainojošs analītiķis.

Balvas un sasniegumi

Kriss Veinks uzvarēja Floridas štata Heismana trofeju, vienlaikus vadot seminārus līdz piestātnei BCS titula spēlē 2000. gadā. 28 gadu vecumā viņš kļuva par vecāko spēlētāju, kurš ieguva balvu. Tajā pašā gadā viņš arī ieguva Deivija O'Braiena balvu un Džonija Unitas balvu.